Zalew „ZADĘBIE”

został wybudowany w latach 1966-1970, następnie od  roku 1996 do 1999  był rozbudowywany. Zbiornik jest usytuowany w naturalnej dolinie rzeki Łupi-Skierniewki, a jego powierzchnia wynosi ok. 26 h, przy długości 2087 m i średniej głębokości 2,15 m.  Występują w nim rożne gatunki ryb. W 2018 roku przeszedł generalny remont, poszerzając swoją infrastrukturę i  zwiększając atrakcyjność.

Zalew „ZADĘBIE” pełni przede wszystkim funkcję rekreacyjną dla mieszkańców Skierniewic i okolic ze względu na jego usytuowanie oraz wykonane na nim atrakcje:  wyciąg do wakeboardingu, 3 nowoczesne zjeżdżalnie wodne , tor regatowy, kąpielisko (strzeżone), plaża, stanowiska do grilla, stanowiska do gier w szachy itp oraz piękne, monitorowane aleje spacerowe. Teren od ul. Konwaliowej jest przystosowany do prowadzenia zarówno plenerowych imprez sportowo-rekreacyjnych jak i kulturalnych, m.in. Zalewaya, Biesiada Skierniewicka, Skierniewicki Bieg Niepodległości czy Skierniewicka Liga Piłki Siatkowej Plażowej. Ponadto nad zalewem usytuowane są boiska:  wielofunkcyjne, do badmintona i piłki siatkowej plażowej, siłownia plenerowa, pumptrack, skatepark, plac zabaw dla dzieci z nowoczesnymi i spełniającymi normy bezpieczeństwa urządzeniami, a także wypożyczalnia sprzętu pływającego (m.in. kajaki, rowery wodne, łodzie: wiosłowa i żaglowa) i punkty z małą gastronomią.

Nie bez znaczenia jest również funkcja retencyjna zbiornika i przeciwpożarowa. Charakteryzuje się on dużym spadkiem poprzecznym i podłużnym, co przyśpiesza spływ wody.

Pływalnia Miejska "NAWA" Sp. z o. o.

ul. B. Prusa 6a

96-100 Skierniewice

NIP 836-13-31-395

tel.: 46 833 89 69; fax: 46 832 73 43

baner - plansza informacyjna PFR pion srodkowa
Skip to content