29 listopada 2018 w Pływalni Miejskiej NAWA odbyła się Edycja Zimowa Skierniewickiej Szkolnej Ligi Pływackiej o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej NAWA w Skierniewicach.

Impreza ta organizowana jest już od 1996 roku czyli 22 lata. Przez te lata zawody w Skierniewicach na Pływalni ewoluowały. Początkowo zawody nosiły nazwę Grand Prix Skierniewic, po czasie nazwa imprezy zmieniła się na Mistrzostwa Skierniewic, a od ponad 4 lat Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka jest już tradycją w harmonogramie wydarzeń sportowych.

W rywalizacji wzięło udział 353 zawodników z 6 zgłoszonych szkół podstawowych ze Skierniewic.  Szkoły wystawiały zawodników klas I-VI w konkurencjach indywidualnych jak i sztafetowych. Dla zawodników z klas I dla których była to pierwsza tego rodzaju impreza Organizatorzy wręczyli dyplomy i słodki upominek. Następnie pierwszaki uroczyście otworzyły wydarzenie biorąc udział w defiladzie szkół, otwierając oficjalnie Szkolną Ligę Pływacką w roku szkolnym 2018/2019. Wszyscy zgłoszeni zawodnicy wystartowali w swoich konkurencjach, większość pływaków poprawiła swoje rekordy życiowe. Organizatorów raduje fakt, że Szkolna Liga cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród rodziców jak i dzieci, ponieważ trybuny były wypełnione po brzegi. Nie zabrakło wsparcia i dopingu dla startujących. Dla najlepszych zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano pamiątkowe medale. Po zakończeniu rywalizacji II blok zawodów przywitali uczniowie klas IV-VI, u których przewidziane były 3 konkurencje indywidualne. Na zwycięzców czekały medale.

Kolejna tym razem Edycja Letnia Szkolnej Ligi Pływackiej zaplanowana jest na kwiecień. Gratulujemy zawodnikom i do zobaczenia na Edycji Letniej.

WYNIKI PRZEDSTAWIAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCO:

KLASY I-III

KLASY IV – VI

ŁĄCZNA SUMA PUNKTÓW SZKÓŁ

Skip to content