Jesteśmy dumni i tym samym niezmiernie miło jest Nam poinformować, że razem z Miastem Skierniewice oraz ZS nr 3 „Ekonomik” jesteśmy Partnerem projektu „Włącz Aktywność”, realizowanego przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki nieprzerwanie od 2017 roku. ! !
ℹ️Projekt ten odwiedza coraz więcej miast w Polsce, włącza aktywność z mistrzami popularnych dyscyplin sportowych.
ℹ️Pierwsze edycje oferowały siatkówkę. Rok 2017 z Małgorzatą Glinką, 2018 z Dorotą Świeniewicz – mistrzyniami Europy. W roku 2019 przyszedł czas na koszykówkę, główną gwiazdą był Cezary Trybański – pierwszy Polak grający w lidze NBA. Edycja 2020 i 2021 to spotkania ze Sławomirem Szmalem najlepszym piłkarzem ręcznym świata w 2009 roku, a także z brązowym medalistą Igrzysk Paraolimpijskich w PyeongChang Igorem Sikorskim.
ℹ️Ministerstwo zdecydowało się rozszerzyć projekt „Włącz Aktywność” zapraszając do współpracy 10 miast!
I właśnie w Skierniewicach w poolimpijskim roku 2022 roku mamy przyjemność zaprosić do współpracy mistrza olimpijskiego Igrzysk Olimpijskich z Tokio – Dawida Tomalę❗️❗️– reprezentanta Polski w chodzie sportowym.
ℹ️Projekt „Włącz Aktywność” ma za zadanie inspirację młodzieży, aby przygotować młodzież do podjęcia wyzwań, dlatego wzbogacony jest rozmową z dietetykiem, którym jest: Martyna Kłoda❗️ – była reprezentantka Polski, dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski, srebrna medalistka Pucharu Świata w Liechtensteinie w 2018!
ℹ️Przygotowane jest również spotkanie z trenerem mentalnym – psychologiem, którym będzie: Weronika Nowakowska ❗️ – trzykrotna olimpijka (2010,2014,2018), Wicemistrzyni Świata w biathlonie.
Na spotkaniu 8 listopada udowodnimy młodzieży, że każdy podobnie jak mistrz olimpijski Dawid Tomala może sięgnąć marzeń, zgodnie z maksymą akcji „Nie musisz być wielki aby zacząć, ale musisz zacząć, aby być wielkim”.
Skip to content