!! UWAGA!! W związku z prognozowanymi niekorzystnymi (tym samym niewłaściwymi dla tego rodzaju wydarzenia) warunkami atmosferycznymi FESTIWAL LATAWCÓW zostaje PRZEŁOŻONY NA INNY TERMIN. O dacie będziemy informować.
Prezydent Miasta Skierniewice i Pływalnia Miejska NAWA w iście lotnym stylu zapraszają w sobotę, 26 sierpnia, na najbardziej kolorowy, spektakularny, największy w regionie łódzkim FESTIWAL LATAWCÓW!
Teren nad Zalewem Zadębie przy ul. Konwaliowej w Skierniewicach (plac trawiasty) tego dnia będzie mienił się ogromną ilością kolorów, a to za sprawą niesamowitych, o przeróżnych kształtach, latawców!
Tego dnia w programie:
✅wspólne puszczanie latawców ze specjalistami z tej dziedziny (najpiękniejsze latawce w Polsce) – POKAZY
✅warsztaty tworzenia latawców dla dzieci i przez dzieci
✅widowiskowy przelot paralotniarzy
✅świat baniek mydlanych
Latawiec to najstarszy przyrząd latający. Historia jego powstania jest niezwykle ciekawa, a jego kształt przybiera różne postacie. Tradycyjnie składa się z szkieletu, który jest pokryty płótnem i z liny, dzięki której możemy nim nawigować. Wiele z nich jest urozmaiconych nietypowymi wzorami i dekoracjami, często wyposażonych w kolorowe wstążki. To właśnie z takich modeli będziemy korzystać podczas FESTIWALU LATAWCÓW 🙂
WSTĘP WOLNY! Zapraszamy!
Skip to content